Rindalsrennet gikk av stabelen på nye Igltjønna skistadion i dag. Rennet ble vunnet av Kari Øyre Slind og Emil Iversen.
Offisielle resultatlister finner du under les mer.
Vi tar utgangspunkt i klassisk i partalluker og fristil i oddetalluker. Endringer kan forkomme grunnet endringer i vær, forhold og føre, og da bli varslet via informasjonsgruppa på Facebook - «Rindal IL ski – Infogruppe for Rindal Sparebank Ski cup og Småtroll i løypa».
Gjermund gikk rennene i Skandinavisk Cup i Piteå i helgen. Det endte med 51.-plass på sprinten, og så ble han nr. 44 på gårsdagens tremil.
Gjermund rapporterer om stigende form, men mangler siste giret. Det tror vi han finner til NM starter på torsdag!
Jo og Hallvard prioriterte trening i helga etter sykdomsperioder, men er klare for NM.
Årets pizzalotteri foregår i uke 45. Ta godt i mot loddselgerne som kommer tirsdag 7. - fredag 10. november!
Lørdag 11. november blir det trekking av 50 pizzaer ca kl 17.00. Pizzaene kjøres ut til de heldige vinnerne.
Gratulerer til Gjermund med en veldig sterk 12.-plass på dagens Norgescupsprint på Gålå, etter at han altså kom seg til semifinale!
Jo ble nr. 45 - ikke langt unna å gå videre fra prologen.
Mange gode resultater av Rindalsløpere i Strindheimrennet og Birken i dag:
Tirsdag var mange av våre løpere, bl.a. Ine på bildet, på besøk hos våre gode naboer i Surnadal, som arrangerte sonerenn.
12 rindalinger på startstrek under Orkdalsbanken Tour de Knyken i dag. Flott arrangert, flott vær og flott innsats
16 herrer og 4 kvinner stilte til start i fristil-konkuransen under dagens utgave av Rindølrennet, mens 7 herrer stilte i klassisk-delen.
Raskest av dem alle var Rindal ILs egen Gjermund Løfald, foran Vegard Kvam (Strindheim IL) og Jo-inge Sandvik (Svorkmo NOI).
Kvinneklassen ble vunnet av Berit Mogstad, foran søster Ida Mogstad (begge Strindheim IL), mens Jøri Vatten (Surnadal IL) tok 3. plassen.
Tor Koksvik (Molde og omegn) vant klassisk-klassen foran Svein Svanem (Tingvoll IL) og Martin Andreas Rindalsholt (Strindheim IL).
Vi har hatt to løpere i aksjon i dag.
Erik Løfald gjør det som kanskje er årsbeste i Hovedlandsrennet, som 6. beste i G15 fra Sør-Trøndelag skikrets og en 88. plass blant 300 deltagere!
Bilde: Erik Løfald
Rindal IL med hele åtte lag på Buviksprinten i kveld. Super innsats og god oppladning til morgendagens Rindalsmesterskap.
Gunvor Landsem beste dameløper.
Lars Bakken Røen på en glimrende 7. pl totalt, Nr 2 i kl 20-24 år.
Resultater på langrenn.com
Rindal IL representert med hele 8 lag på Knyken stafetten. Flott innsats og gode resultater.
Resultater på http://hommelvikski.no/.
Absolutt godkjent med 25. plass, og 5. beste lag fra Sør-Trøndelag Skikrets!
Bilde: Fra v: Gjermund Løfald, Hallvard Løfald og Lars Bakken Røen.