Småtrolltur

Småtrolltur

Småtrolltur er Turstigruppas eget opplegg for barn opp til 12 år – der målet er å få flest mulig familier ut på tur og til å utforske alle de fine turmålene vi har. 

16. mai 2025

Nå er ventetiden endelig over!

Torsdag 15. mai starter årets Fjelltrim. Anbefaler alle som ikke allerede har gjort det til å laste ned Trimpoeng-appen. Søk opp Fjelltrimmen Rindal 2025 og registrer deg og eventuelt flere. Her vil du også finne ytterligere informasjon om årets Fjelltrim. Finner mer informasjon og påmelding her

Torsdag 15. mai er også oppstartsdato for Småtrollturen 2025. Det blir også i år mange familievennlige turmål å velge mellom. Barn opptil 12 år som tar turen til minst 5 forskjellige av disse turmålene har fullført Småtrollturen 2025. Diplomer til alle som fullfører, og det er fremdeles gratis å delta. Det vil også dukke opp noen småpremier/overraskelser etter hvert. Oversikt over turmålene og ytterligere informasjon vil bli offentliggjort før 15. mai.

2025 er "friluftlivets år". I den forbindelse vil vi i år, sammen med "arbeidsgruppa friluftslivets år" nedsatt av Rindal kommune, arrangere 4-5 fellesturer som også inngår i Småtrollturen 2025. Første arrangement blir allerede søndag 18. mai ved gapahuken ved Langvatnet i Helgetunmarka. Der blir det mulig å prøve kano, barna kan fiske, steke pinnebrød og gå natursti. Det er bålplass ved gapahuken og de som ønsker det kan ta med grillmat og grille. Vi anbefaler å ta med sykkel og sykle fra parkeringen ved bompengeautomaten på Skavlia til Langvatnet. Vi har også noen få barnesykler (6 stk) som kan lånes om ønskelig. Fin grusvei og sti det siste stykket som er tilrettelagt både for sykkel, barnevogn og rullestol. Arrangementet er kl. 10-15, og man velger selv når man vil komme. Denne dagen er det gratis bom og parkering for de som deltar på fellesturen.

12. mai 2025

Stem på bilde til årets fjelltrimmen krus

3B491873-5B3C-4EFD-9CC0-0B31631E50F6.jpeg

Turstigruppa trenger hjelp til å velge bilde til årets fjelltrimmen krus. Vi har fått 5 flotte bilder fra vår dyktige fotograf Eli Solvik. Dere kan stemme på årets bilde frem til neste søndag kl. 20.00

Stem her

20. oktober 2024 Les mer...

Småtrolltur

Småtrolltur er Turstigruppas eget opplegg for barn opptil 12 år. Vi har så mange fine turmål med godt oppmerkede stier i Rindal, men visste du at flere av disse også er barnevennlige turmål? Turene varierer i vanskelighetsgrad og lengde, men gir fine turopplevelser for store og små.

Les mer

16. juni 2024
Storfjellet

Fjelltrimmen 2024

Sommeren har kommet tidlig i år, og derfor passer det godt at Turstigruppa i Rindal IL kan ønske alle sammen velkommen til Fjelltrimmen 2024. Oppstarten er onsdag 15.mai. Også i år vil registrering av turene foregå med mobil i appen til Trimpoeng. Last ned appen, søk opp konkurransen "Fjelltrimmen Rindal 2024", og registrer deltaker. Dette kan ikke gjøres før 15. mai.
En gledelig nyhet fra Trimpoeng er at barn eller andre voksne uten egen mobiltelefon har muligheten til å registrere seg. 
 
Informasjon vil også bli å finne på hjemmesiden til Rindal IL under Turstigruppa. Her vil du også finne en direktelink til Trimpoeng og Fjelltrimmen Rindal 2024. 
 
Bli med på fjelltrimmen 2024
14. mai 2024 Les mer

Turstigruppa

Velkommen til fjelltrimmen 2023

 

IMG_9574.jpeg

I år som i de 21 foregående år ønsker Turstigruppa i Rindal IL velkommen til Fjelltrimmen. Vi ønsker flest mulig ut på tur og har i år lagt til flere turmål i ulike deler av bygda som skal være lett tilgjengelig. Og det vil komme nye turmål utover i sesongen. Fjelltrimmen 2023 starter opp 15. mai. Mer informasjon kan du les på konkurransens hjemmeside ved å trykke på les mer.

11. mai 2023 Les mer...

Fjelltrimmen 2022 er avsluttet

IMG_6173 (1).jpeg Fjelltrimmen 2022 ble avsluttet 1. november. Hele 350 vandrere har ett poeng eller flere i Trimpoeng-appen. Veldig gledelig og imponerende at så mange velger å delta i Fjelltrimmen vår.
Totalt ble det gjennomført hele 14 511 innsjekk på 51 turmål. Det mest besøkte turmålet var Igltjønna med 3367 innsjekk. 26 personer hadde 50 innsjekk eller mere på dette turmålet. Mer informasjon om turmålene og antall besøk kan dere lese her:
https://konkurranse.trimpoeng.no/fjelltrimmen.../turer 
Turstigruppa håper at så mange som mulig også ønsker å støtte Turstigruppas arbeid gjennom å betale frivillig deltakeravgift. Betaling skjer med VIPPS. Søk opp Fjelltrimmen 2022 (nr. 528753) og du vil få to valg:
- Deltaker Voksen 200kr.
- Deltaker Barn 100kr. 
Husk å skrive navn på deltaker.
Alle som deltar i Fjelltrimmen 2022 og har betalt deltakeravgift innen 1. desember, blir med i trekning av ett gavekort på kr 5.000,- og 3 gavekort på kr 1.500,-
Turstigruppa takker alle som har vært med på Fjelltrimmen 2022.
13. november 2022 Les mer...

Brua ov Kysinga reparert

IMG_9988.jpeg557C83C9-BA99-4CE8-9CAC-202B07953F71_1_201_a.heic
I dag ble brua over Kysinga reparert og det er nå mulig å gå den vanlige stien til Stokkfjellet igjen. I tillegg har Haltliveien veilag utvidet parkeringen ved startpunktet. Dette er en barnevennlig tur i ett fin turterreng.
NB! Husk å betale bomavgift ved starten av veien!
4. august 2022 Les mer...

Nyhet! Småtrolltur for barn

111154B8-3E8F-4048-8B27-8C17BE052F9E_1_201_a.jpegTurstigruppa lanserer i 2022 eget turopplegg for alle barn opp til 10 år. De kan besøke noen av de barnevennlige turmålene som finnes i Rindal. 

Alle som deltar på minst 5 turer får diplom og premie fra Turstigruppa!

Oppdatert info finnes på våre nettsider www.turstigruppa.no eller på vår Facebookside.

Innlevering innen 15. september

​Registreringskort

1. juni 2022 Les mer...

Velkommen til Fjelltrimmen 2022

IMG_6173 (1).jpeg



I år som i de 20 foregående år ønsker Turstigruppa i Rindal IL velkommen til Fjelltrimmen. Vi ønsker flest mulig ut på tur og har i år lagt til flere turmål i ulike deler av bygda som skal være lett tilgjengelig. Nytt av året er at vi går bort fra "papirutgaven" av Fjelltrimmen. Nå skjer all registrering ved hjelp av mobiltelefon i app'en Trimpoeng (unntak for barn, se lengre ned).


10. mai 2022 Les mer...

Velkommen til Rindal ILs Skitrim i 2022

254934117_2351476698328086_6328522685268582116_n.jpg

Denne vinteren lanserer Rindal IL i et samarbeid mellom Turstigruppa og Skiavdelinga en åpen og uhøytidelig konkurranse for å få flest mulig ut på ski. Mange kjenner sikkert til appen Trimpoeng fra Fjelltrimmen 2021. Den samme appen, kall det gjerne en digital trimbok, benyttes i denne konkurransen. Du må bare søke opp «Skitrimmen Rindal 2022» som ny konkurranse.

 

22. desember 2021 Les mer...

Klar for ny runde med Early Birds

Logo Early Birds Rindal.jpeg
 
Fredag 3. desember er det igjen klart for Early Birds igjen. Dette er ett samarbeid mellom Trondheim2025 og Turstigruppa i Rindal IL.
Vi møtes til en sprek, inspirerende og trivelig start på dagen ved badeplassen kl 06.30. Vi går/ løper/går på ski i det etablert løypenettet rundt Tjønna i en halvtime og samles igjen til felles frokost i Rindalshuset etterpå ca. kl 07.00. Kr 50,-
NB! Kommer det nok snø vil det også bli mulig å gå på ski. Runden rundt Tjønna vil bli kjørt med skuter.
Trondheim2025 har levert nye t-skjorter til de som deltar.
Turstigruppa ønsker alle velmøtt til en hyggelig runde rundt Tjønna.
1. desember 2021 Les mer...

Avslutting av Fjelltrimmen 2021

41642591-4C7D-44AF-9DB7-0059DD2C2AA3_1_201_a_600x445[1].jpeg

Fjelltrimmen 2021 avsluttes 15. november både for de som skal levere inn registreringskort og de som deltar via Trimpoeng.

 

Registreringskort

De som skal levere registreringskort sendes det til post@turstigruppa.no innen 1. desember. Alle som ikke har mobil må levere inn registreringskort. Alle voksne som besøker 8 mål kan velge å få et 20 års jubileumskrus med navnene på alle turmålene. For barn født 2006 (10.klassinger høsten 2021) eller senere og pensjonister født 1954 eller tidligere får kruset hvis de besøker 4 av målene. Dette gjelder også handikappede og personer med funksjonshemming. 

I 2021 vil de som deltar på en eller flere av Turstigruppas fellesturer, få godkjent dette på lik linje med en topptur. 

Registreringskort 2021

Fjelltrimmen 2021 – Trimpoeng

Her er det krav til å få krus 50 poeng for alle voksne. Dette tilsvarer 8 turmål i den tradisjonelle Fjelltrimmen. Barn født 2006 (10.klassinger høsten 2021) eller senere og pensjonister født 1954 eller tidligere får kruset hvis de oppnår 25 poeng (4 turmål). Dette gjelder også handikappede og personer med funksjonshemming.

Det vil bli sendt e-post til alle deltagerne som deltar på konkurransen via Trimpoeng i løpet av november med informasjon om registrering og betaling.

Alle som fullfører Fjelltrimmen 2021 og har betalt deltageravgift blir med i trekning av ett gavekort på kr 2500,-

 

Betaling av deltakeravgift

Sendes på VIPPS til Rindal IL Tursti på nummer 139451

kr. 200.- pr. voksen (over 16år)

kr 400.- for familie 

NB! Familie defineres som foreldre/ besteforeldre som har med barn under 18 år. 

De som ikke ønsker krus kan sende en e-post på post@turstigruppa.no

Fjelltrimmen 2022

Vi vil komme tilbake med hvordan opplegget blir for neste års Fjelltrim. 

29. oktober 2021 Les mer...

Etterregistrering av turmål

Storfjellet med Trollheimen bak

Responsen for å være med på Fjelltrimmen på mobil har vært overveldende. I skrivende stund er det 132 deltagere og hele 432 turer har blitt gjennomfør de første dagene.
Har du allerede vært på mange turmål denne sesongen? Fortvil ikke, etterregistrering er mulig. Send en epost til etterregistrering@turstigruppa.no så blir turen lagt til (begrenset til en tur pr. turmål tatt før 1. juni).
8. juni 2021 Les mer...